VITS aitab tagada, et su töötajad oleksid terved nagu purikad

Geeniuse portaal toob välja startup inkubaatori säravamad ettevõtted.

Töötajate tervis on iga ettevõtja jaoks oluline, kuid nagu idufirma VITS asutaja Jaanika Jelistratov selgitas, soovivad tööandjad töötervishoiu- ning ohutusega tegeleda nii vähe kui võimalik, aga nii palju kui vajalik. Siin tulebki appi VITS.

Mis on teie suur idee?

VITS ehk Virtuaalse Töökeskkonnaspetsialisti idee on muuta töötervishoiu ja tööohutuse korraldamine ning vastavate dokumentide koostamine lihtsamaks ja efektiivsemaks. Antud rakenduse kasutamisega hoiab tööandja kokku väärtuslikku aega, kuid saab sellegipoolest rahulikult magada, sest töötervishoiu ja tööohutusalane dokumentatsioon vastab nõuetele.

Miks on töötervishoid ja tööohutus oluline?

Tänases seisus, kus meil on probleeme tööjõuga, on hästi oluline kaitsta oma töötajate tervist. Töötaja on väärtus ja meil on vaja, et ta teeks võimalikult hästi ja võimalikult kaua (aastates) tööd. Me ei saa lubada, et töötajad on pidevalt haiguslehel või mõne tööõnnetuse tagajärjel pikalt töölt eemal. Veel hullem on see, kui kutsehaiguse tagajärjel töötaja üldse tööelust eemale jääb ja on osaliselt või täielikult töövõimetu.

Töötaja tervise kaitseks on vaja tagada ohutu ja tervislik töökeskkond. Kui töötajal midagi kuskilt ei valuta ja ta tunneb end töökeskkonnas turvaliselt, siis teeb ta ka tulemuslikumat tööd.

Kellele on teie teenus suunatud?

Eelkõige on meie teenus suunatud keskmistele ja suurtele ettevõtetele, kuid me usume, et ka väiksemad tootmised võivad meie teenusest kasu saada.

Keda näete oma konkurentidena?

Meie peamine konkurent on MS Excel, kuna enamus töötervishoiu ja tööohutuse dokumentide põhjasid on seal valmis tehtud ja vaja on täita ainult lahtrid. Ehk meie süsteem peab suutma automaatselt enamik lahtreid ise täita, et olla parem, kui Excel, mida ta täna juba suudab teha.

Lisaks on kindlasti mingil määral meie konkurent riigi poolt tasuta pakutav Tööbik. Kuid Tööbik on suunatud pigem väiksematele ettevõtetele ja seal on endiselt üsna palju käsitsi trükkimist.

Meie eesmärk on käsitööd vähendada.

Kes on tegijad ja mis on nende taust?

VITSa asutajad oleme mina, Jaanika Jelistratov, ja Kristi Jõeorg. Oleme mõlemad pea 10 aastat arendanud ja juhtinud tööohutuse ja töötervishoiu teenuseid pakkuvat ettevõtet Riskianalüüs OÜ. Kristi on selle ettevõtte asutaja ning paar aastat hiljem liitusin ka mina tema ettevõttega. Tänaseks oleme teenust pakkunud sadadele klientidele ja igakuiselt viime läbi töötervishoiu- ja tööohutusalaseid koolitusi, mistõttu oleme klientide muredega selles vallas üsna hästi kursis.

Lisaks on meie meeskonnas ka tootejuht Karl Kuusk, kes on IT-analüütiku taustaga. Töötanud ettevõtetes nagu Scoro ja Nortal. Hiljuti liitus meie meeskonnaga meie oma arendaja Henri Molloka.

Kes on investorid ja kui palju nad firmasse juba raha on pannud?

Me ei ole tänaseni investoreid kaasanud. Oleme võtnud laenu ja üritame omade vahenditega hakkama saada. Kuid ilmselt mõne aja möödudes peame hakkama ka investori kaasamisega tegelema, kui soovime arendust kiirendada.

Millega te raha hakkate teenima?

VITSa saavad hakata kliendid kasutama kuutasu alusel.

Miks olete just teie see üks kümnest idufirmast, kes ei lähe pankrotti?

Idufirmadest jäävad pinnale need, kes lahendavad inimestel või ettevõtetel reaalse probleemi ja meie VITS seda kindlasti teeb. Me näeme, et sellise lahenduse järgi on täna “nälg” ja seda näitab meie olukord, kus kliendid on piltlikult öeldes “ukse taga” ja ootavad, millal me töötava lahendusega välja tuleme. Meil on täna toredad testkliendid Sportland Eesti AS ja Hkscan Estonia AS, kes aitavad meil arendada klientide just sellist teenust, mis on neile päriselt väärtuslik.

Töötervishoid ja tööohutus on valdkond, millega peavad tegelema kõik ettevõtted, kellel on töölepingulised töötajad. Enamjaolt tahetakse selle valdkonnaga tegeleda nii vähe kui võimalik, aga nii palju kui vajalik ja VITS just seda pakub.

Mida teil täna kõige rohkem vaja on?

Võiks öelda, et täna oleks kõige rohkem vaja raha, mis võimaldaks kogu meeskonnal täiskohaga VITSaga tegeleda, et võimalikult kiiresti töötav lahendus turule viia.

Mida te järgmise 12 kuu jooksul saavutate?

Tänaseks on meil valmis beetaversioon, mida juba mõned kliendid kasutavad ja kust oleme saanud väärtuslikku tagasisidet. Aasta alguseks saame valmis lahenduse, millega muudame lihtsamaks töötajate juhendamise. Sealt hakkame liikuma täislahenduse poole ja soov oleks järgmise aasta lõpuks valmis saada toode, mis kataks täielikult tööandja töötervishoiu ja tööohutusalased kohustused.

Liitu programmiga!