Vaata, millised idufirmad pääsesid AI kiirendisse
Tehnopol Startup Inkubaatori AI kiirendisse kandideeris sel korral üle 100 tiimi, kes soovivad oma protsessidesse kaasata tehisintellekti. Valituks osutus 10, keda toetatakse kokku 100 000 euroga.
AI kiirendi eesmärgiks on toetada tehisintellektil põhinevaid tehnoloogiaettevõtteid, kelle lahendustega viiakse nende enda või teiste väikese ja keskmise suurusega ettevõtete tootmine, protsessid või tooted uuele tasemele. Kiirendisse oodati tehnoloogiapõhiseid iduettevõtteid, nii olemasolevate hargettevõtete (spin-off) tiime kui ka teadlaste ja tudengite meeskondi, kelle ideed ja lahendused kasutavad tehisintellekti. Eelduseks oli eskaleeritav tehisintellektil põhinev äriidee, olemasolev prototüüp või võimekus see luua kiirendi ajal ning pühendunud ja vajalike oskustega meeskond.
6-kuulise kiirendi vältel läbivad ettevõtted mitmekülgse koolitusprogrammi, ideid aitavad viimistleda ning turuküpseks muuta valdkonna tipud ja eksperdid. Lisaks saab iga ettevõte 10 000-eurose toetuse.
Kiirendisse pääsesid:
- Alertbird Technologies analüüsib logiandmeid ning püüab tuvastada anomaaliaid.
- Ceibro tuvastab masinnägemise abil ehitusjoonistelt informatsiooni.
- Claivo arendab hambadiagnostika abivahendit hambaarstidele.
- Folderit automatiseerib pilvepõhises dokumendihaldussüsteemis dokumentide liigitamist.
- Myceen toodab seentest ja biojäätmetest ehitusmaterjali ning kiirendis automatiseerivad nad ehituspaneelide tootmise kvaliteedijuhtimist.
- Nerd Monkeys arendab mänguloo kirjutamise platvormi läbi narratiivide pakkumise ja haldamise.
- Nora AI arendab platvormi, mis teeb teadusandmetest kokkuvõtteid ja seeläbi muudab ravimiarendust efektiivsemaks ja odavamaks.
- Procyon Integrations arendab tarkvara, millega tuvastada ja analüüsida propagandat.
- Soundfree tarkvara aitab vaegkuuljatel märgata ja mõista nende jaoks olulisi helisid.
- Vocametrix arendab kõnedefektiga lastele mõeldud kaasahaaravat mängu, mis aitab nende kõne parandada.