Vaata, millised idufirmad alustasid oma teekonda Tehnopoli ja RIA küberkiirendis
Tehnopol Startup Inkubaator koostöös Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) ja Euroopa küberpädevuskeskusega (ECCC) viivad ellu küberkiirendit, mis järgmise kahe aasta jooksul aitab oma tooteid või teenuseid arendada 15 iduettevõttel. Esimene voor alustas oma teekonda 12. septembril.
Kiirendiprogrammi eesmärgiks on küberturvalisuse valdkonnas uute toodete ja iduettevõtete tekitamine – seeläbi tuuakse turule uusi küberturvalisuse valdkonna tooteid ja teenuseid, mis loovad kasu ka teistele ettevõtetele. Kiirendisse pääsenud tiimid saavad oma ideede arendamiseks tipptasemel nõu ja kuni 48 000 eurot.
Küberkiirendi esimeses voorus osaleb kaheksa iduettevõtet:
Complok aitab kaasa finantsriskide teadlikule juhtimisele ja on välja arendanud riskide juhtimise platvormi finantssektorile. Platvormil on võimalik riske tuvastada, hinnata, koostada automaatselt raporteid ning jälgida maandamise mehhanismide rakendamist, mis kõik lihtsustab valdkonna inimeste tööd.
Kordon on ettevõtte infoturbe nõuetekohase juhtimise platvorm, mis võimaldab hallata infoturbe tegevusi, varasid ja riske vastavalt kliendi valitud raamistikule (nt ISO27001, E-ITS, AICPA SOC 2, CIS 18 vms). Kordon kiirendab kliendi valmistumist sertifikaadi auditiks ja võimaldab kliendi infoturbejuhil oma programmi hallata ilma siseaudiitorit palkamata.
Stealth Syntax arendab andmekaitse lahendust, mis pakub ettevõtetele turvalist liidest suhtlemiseks suurte keelemudelitega. Põhiteenusena pakuvad nad koodi varjamise ja koodi taastamise tööriista, mis on mõeldud eelkõige arendajatele. Nende abil saavad arendajad oma koodi siluda või lisada funktsioone, kartmata potentsiaalseid privaatsusrikkumisi.
PhisBite arendab SAAS kujul pidevalt või pikema aja vältel toimuvat andmepüügi simulatsiooni, mis kasutab tekstiloome tarkvara ning võimaldab koguda automaatselt tagasisidet kliendi andmepüügi turvalisuse kohta, hoides suurel määral kokku kliendi ressurssi ning tehes kliendil hinnangu saamise tema andmepüügi turvalisuse kohta kättesaadavamaks.
Internet Balancing Formula Corporation töötab välja teenust kasutajate postitatud sisu hindamiseks digitaalsetes portaalides. Teenus võimaldab automaatselt hinnata sisu õiguspärasust ning tasakaalustab vastandlikke õigusi matemaatilise valemi abil, tõstes seeläbi portaalides oleva informatsiooni konfidentsiaalsust ja juurdepääsetavust.
Trust Dynamics pakub turvamoodulite (HSM) teenust, lahendades ettevõtete keerulise HSM-ide integreerimise ja teadmiste puudujäägi probleemid. Eesmärk on pakkuda lihtsat ja kuluefektiivset HSM-ide ligipääsu, võimaldades ettevõtetel keskenduda oma põhieesmärkidele, hoides samal ajal kõrget turvalisuse taset.
SentinelX arendab õngitsuskirjade- ning GDPR-i riskide vähendamise platvormi.
ByteHide on esimene kõikehõlmav turvalisusplatvorm, mis kaitseb hajutatud tarkvara, mobiilirakendusi ja asjade interneti (IoT) lahendusi lihtsal ja automaatse viisil. Platvorm võimaldab turvalise tarkvara väljatöötamist ja selle turvalisuse säilitamist ka nendes keskkondades, mida tarkvara arendaja ei saa kontrollida ega usaldada.
Kiirendiprogrammis osalevad ettevõtted läbivad sisuka koolitustesarja ja nende arengut toetavad pühendunud juhtmentorid. Lisaks on tiimidel võimalus konsulteerida ekspertmentoritega teistest valdkondadest (juriidika, finants, turundus, müük, IP kaitse jne).