Tutvu NATO DIANA Eesti kiirendi tiimidega

NATO DIANA esimene lend on oma kuuekuulise teekonnaga jõudnud poole peale. Üle alliansi kandideeris kiirendisse 1300+ ettevõtet, kellest 44 osutus valituks ning neist 9 pääses NATO DIANA Eesti kiirendisse.

Tutvu lähemalt nende rahvusvaheliste kõrge potentsiaaliga ettevõtetega, kes lahendavad oma süvatehnoloogiliste lahendustega probleeme nii tsiviil- kui kaitsesektoris.

GaltTec – Kaasaskantavate kütuseelementide uus ajastu (Eesti)

GaltTec toodab patenteeritud tehnoloogial põhinevaid kütuseelemente ja kütuseelemendimaterjale, mis on erakordselt väiksed ja võimsad võrreldes teiste turul olevate tehnoloogiatega. Need innovaatilised kütuseelemendid suudavad varustada elektriga laia rakenduste valikut, sealhulgas droone, võrguväliseid seadmeid, IoT seadmeid, kaasaskantavat elektroonikat ja isegi kosmosevarustust.

REVOBEAM – Tagab igaühele juurdepääsu turvalisele ja kindlale sidevahendile (Poola)

Revobeam keskendub energiatõhusate, vastupidavate ja madala hinnaga antennide arendamisele. Antennid on disainitud mehitamata platvormidele ja IoT-seadmetele, pakkudes kaitset segamisrünnakute eest ning suurendades juhtmevaba suhtluse leviala. Hõlpsasti integreeritavad enamike olemasolevate sidemoodulitega.

GIM Robotics – GNSS-tõkestusega asukohamääramine soomukitele (Soome)

GIM Robotics arendab kulutõhusat lokaliseerimislahendust soomukitele, mis tegutsevad GNSS-häiretega keskkondades. Nende sensorifusiooni tehnoloogia võimaldab sinise jõu jälgimist ja punase tsooni tuvastamist, pakkudes turvalisemat navigeerimist GPS-i segatud ja võltsitud konfliktitsoonides.

Lobster Robotics – Merepõhi sinu ekraanil 4K resolutsioonis (Holland)

Lobster arendab autonoomseid, kergeid ja kuluefektiivseid allveeroboteid merepõhja pildistamiseks, võimaldades kvantitatiivseid ülevaateid visuaalse kaardistamisega. Nende arendatud kaamerasüsteem pakub enneolematut selgust ja täpsust, aidates kaasa muutuvate allvee ökosüsteemide uurimisele, mida mõjutavad globaalne soojenemine ja inimtegevus. See uuenduslik allvee visuaalse uuringu tehnoloogia tabab kvaliteetseid pilte merepõhjast, võimaldades mereökoloogidel ja uurijatel mõista paremini veealust maailma.

Anzen – Post-kvantumajastu andmeturvalisus ja suveräänsus (UK)

Anzen pakub täisulatuslikke küberturvalisuse teenuseid ja konsultatsioone sektoritele nagu farmaatsia ja kriitilise tähtusega taristud. Nad on spetsialiseerunud kasutajasõbraliku, patenteeritud post-kvantturvalisuse tehnoloogia arendamisele, millel on sujuv integreerimine. See tehnoloogia aitab kaitsta tundlikke või salastatud andmeid, tagades info turvalisuse ja andmete suveräänsuse tulevikuks.

Dronetag – Toob droonid digitaalselt nähtavaks (Tšehhi)

Dronetag tegeleb uue generatsiooni segamatute ja tuvastamatuse süsteemide väljatöötamisega, mis tagavad droonide liikluse turvalise ja tõhusa juhtimise. Ettevõte on võtnud suuna oma toodete arendamisel vastamaks kaitsevaldkonna spetsiifilistele vajadustele, keskendudes kõrgtasemel lahendustele droonide kasutamiseks strateegiliselt tähtsates piirkondades. Dronetag sihib operatiivselt kohandatavaid droonilahendusi, mis on mõeldud keerukatesse operatsioonidesse integreerimiseks, et parandada tegevuse ülevaadet ja taktikalist reageerimisvõimet sõjalises kontekstis.

IceWind – Kaasaskantav energialahendus kaugetesse ja ekstreemsetesse piirkondadesse (Island)

IceWind toodab kompaktseid vertikaalteljelisi tuuleturbiine telekommunikatsiooni tornidele, kaugilmajaamadele ja muudele rakendustele, mis vajavad katkematut toiteallikat. Nende patenteeritud disainiga kompaktse vertikaalteljega tuulegeneraatoriga saab toota energiat kaugetes ja ekstreemsetes keskkondades. Nad püüdlevad esimese sõjaväelise taseme, kaasaskantava ja kasutusele võetava mikrovõrgu loomise poole, kombineerides orkaanikindlad tuulegeneraatorid, päikeseenergia ja energiasalvestuse.

Goldilock – Küberturvalisuse lüliti (Suurbritannia)

Goldilock on arendanud patenteeritud küberturvalisuse tööriista kriitiliste varade ja andmete kaitseks. Füüsiliselt segmenteerides digitaalseid varasid ja võrke ilma interneti kasutamiseta, tagab Goldilock, et võrgud ja varad püsivad turvalised, nähtamatud ja vaenlastele kättesaamatud. Nad on välja arendanud ‘lüliti’, mis füüsiliselt isoleerib varad, lubades neil ühenduda interneti või teiste võrgusegmentidega ainult vajadusel.

Avoptics – Kvaliteetsed footonlahendused karmidesse keskkondadesse (Suurbritannia)

Avoptics toodab fiiberoptilisi, fotoonilisi, elektrilisi ja elektroonilisi lahendusi karmidesse keskkondadesse, sealhulgas kosmosesse ja kaitsevaldkonda. Nad kasutavad MRR-i (Modulated Retro Reflector) optilise kommunikatsiooni süsteemi, võimaldades samal ajal väiksemõõtmelistele seadmetele diskreetset ja kõrge kiirusega suhtlust madala suuruse, kaalu ja energiatarbega.


NATO DIANA Eesti kiirendit juhib Tehnopol Startup Inkubaator koostöös Sparkup Tartu Teaduspargi ja ärikiirendiga Startup Wise Guys. Kiirendi elluviimist Eestis rahastab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning toetavad Välisministeerium, Kaitseministeerium ja Tallinna linn. Alliansiülesesse testimiskeskuste võrgustikku annavad oma panuse Eestis TalTech, Tartu Ülikool, CR14 ja Kaitseväe Akadeemia, Sisekaitseakadeemia ning Eesti Lennuakadeemia.

Liitu programmiga!