Tehnopol Startup Inkubaator Ida-Virumaal: Startup Akadeemia avamine, kohalike startupide edulood ja networking Narvas

Tehnopol esitles 24. mail Narvas innovatsiooni- ja ettevõtlushuvilistele mõeldud Startup Akadeemiat, mis loodi rahandusministeeriumi toel Ida-Viru maakonna ettevõtluse ning inimeste tööalaste oskuste mitmekesistamise toetamiseks.

Kõigile tasuta praktilise koolituse läbimiseks avatud Startup Akadeemia annab võimaluse suhelda ettevõtlusest huvitatutel, et arutada praegusel ebastabiilsel ajal piirkonna ettevõtluse arendamise väljavaateid ja vahetada kogemusi.

Startup Akadeemia on suurepärane lahendus ja võimalus neile, kes mingil põhjusel kohapeal õppida ei saa, aga väga tahavad saada kontakti ettevõtlusmaailmaga. Koolitusi on võimalik läbida endale sobival ajal. Materjalid on loodud just neile, kes soovivad käivitada oma ambitsioonikat projekti, kuid kel puuduvad selleks täiendavad teadmised, mis on seotud sobiva ärimudeli valiku, oma idee turundamise, kliendi vajaduste väljaselgitamise, rahastuse hankimisega jms.

Akadeemia avamisel osalesid Tehnopoli Startup Inkubaatori Narva programmi vilistlased ZenFlower startupi kaasasutaja ja juba mitmes riigis edukalt kasutatava pagulasabi rakenduse EachOther looja Vera Zemskova ning  Juri Tarasenkov, iduettevõte CAV Solution esindaja, kes töötas välja unikaalse andmete kontrollimise meetodi ning sulges pre-seed investeerimisringi muljetavaldava tulemusega – 330 000 eurot – ja sisenes oma toodetega USA turule. Lisaks jagas oma kogemust ettevõtja Sergei Petrov Narvast (Table Tennis Productions OÜ).

Arenguperspektiivide ja regiooni tuleviku arutelul osalesid Startup Estonia regionaalprogrammi juht Anzelika Pratkunas ja Enskiedi inkubaatori asutaja Jegor Karasjov.

Publiku hulgas oli palju ettevõtlusest huvitatud noori. Tallinna Tehnikaülikooli üliõpilane Aleksandr ütles, et tuli Tehnopoli üritusele kuulama edulugusid ja saama inspiratsiooni oma tulevaseks startupiks.

„Ma kuulsin palju asju, mis mind inspireerisid. Arvan, et Tehnopoli Startup Inkubaator on minu järgmine samm, lisaks on mul hea meel, et nüüd on võimalus õppida Startup Akadeemias, mida ma hea meelega kindlasti kasutan,” jagas Aleksandr oma plaane. Aleksandri sõnul köidavad teda projektid, mis võivad inimestele reaalset kasu tuua ja ümbritsevat maailma paremaks muuta ning see ongi iduettevõtluse võlu.

Startupid on oodatud kasvuprogrammi

Olga Kurdovskaja sõnul oli avamine igati edukas. „Ja mis kõige tähtsam, mille nimel me korraldame selliseid kohtumisi ja võrgustumist – sidemete loomine, mis on olulised alustava ettevõtja tegevuse igas etapis, alates idee sünnist kuni esimese investeeringu ja suurele turule uuendusliku toote või teenuse sisenemiseni.”

Kurdovskaja lisas, et Ida-Virumaal on palju potentsiaali ja Tehnopoli eesmärgiks on toetada maailma muutvat tehnoloogiaettevõtlust ning innovatsiooni. “Meilt ei nõuta muud, kui vana mõtteviisi muutmist, et suured projektid sünnivad ainult kuskil suurtes linnades. Täpselt samasugused loovad ja ettevõtlikud inimesed elavad ka meie regioonis, siin võivad sündida ja juurutada ka tehnoloogiad. Esimesed sammud on tehtud – käivitatud on venekeelne inkubatsiooniprogramm tehnoloogilisi tooteid arendavatele ettevõtjatele, mille esimeste lõpetajate seas on juba neid, kes saavad kiidelda (heas mõttes) oma edulooga. Tehnopol koostöös Kohtla-Järve linnaga on käivitanud ka targa linna innovatsioonikonkursi, mis loodetavasti laieneb ka teistesse linnadesse,” oli Kurdovskaja optimistlik.

„Mul on hea meel kutsuda kõiki meie venekeelsesse Startup Akadeemiasse. Neile, kes tunnevad, et nende startup hakkab juba jalule tõusma, ent arendamiseks ja investeeringuteks on vaja konkreetseid samme, kandideerige meie inkubatsiooniprogrammi ja asuge parimate mentorite juhendamisel oma toote või teenuse kallal tööle,“ sõnas Kurdovskaja.

Startup Inkubaatori programmiga saab lähemalt tutvuda siin.

Liitu programmiga!