President Karis: NATO innovatsioonikiirendi annab võimaluse vahendada Eesti kogemust iduettevõtluses ja innovatsioonis

NATO DIANA innovatsioonikiirendite võrgustiku esimesel pilootaastal alustab tööd viis esimest kiirendit, mille hulka osutus valituks ka Eesti.

Eestisse rajatavat startup kiirendit juhib teadus- ja ärilinnak Tehnopol, milles osalevad veel Tartu Teaduspark ja Startup WiseGuys. Selle kokkupanemist toetasid nii Tallinn kui Tartu. Kiirendisse tulevatele ettevõtetele on toeks ning aitavad toodete testimisega Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Kaitseväe Akadeemia, Sisekaitseakadeemia, Lennuakadeemia, sihtasutus CR14 ja Milrem Robotics.

President Alar Karis märkis Londonis NATO innovatsioonikiirendi DIANA Euroopa bürood külastades, et riigikaitsesse ja julgeolekusse panustavate süvatehnoloogia iduettevõtete toetamiseks loodav DIANA programm võimaldab senisest paremini viia kokku innovatsiooni kaitsevõime arendamisega.

Eesti on DIANA programmi üks käivitaja, mis on riigipea sõnul tugev märk Eesti heast mainest iduettevõtete innovatsiooni ökosüsteemi looja ning uute tehnoloogiate arendajana. „Eesti panus põhineb riigiasutuste, eraettevõtete ja kõrgkoolide riigiülesesel koostööl ja näitab ilmekalt, et riigikaitse katuse all pingutab terve riik ühise eesmärgi nimel,“ ütles president Karis.

Eestisse tuuakse osa DIANA rahvusvahelisest peakorterist, mis hakkab koordineerima süvatehnoloogiate arendamist kaitse ja julgeoleku vallas. Peakorteri tuumik on kavas rajada Londonisse ja Põhja-Ameerika haru Halifaxi. „Rõõm on tõdeda, et Eesti ja Ühendkuningriik on algusest peale ühiselt koordineerinud oma panuseid DIANA programmis,“ märkis president Karis.

Riigipea rõhutas, et Eesti on end näidanud suuremana, kui meilt väiksusest lähtuvalt võiks eeldada,“ märkis president Karis. „NATO innovatsioonikiirendi aitab vahendada Eesti kogemusi ja teadmisi ning leida koostööpartnereid alliansi ülesel kaitseturul, mis enamasti on suletud.“

DIANA programmi lõi NATO selleks, et kaasata kaitsevõime arendamise uued ja murrangulised tehnoloogiad. Programmi raames rajatakse üle alliansi iduettevõtete kiirendivõrgustik, testkeskuste võrgustik ning usaldusväärse kapitali andmebaas.

NATO DIANA innovatsioonikiirendi eesmärk on toetada süvatehnoloogia iduettevõtteid, mis panustavad riiklikku julgeoleku ja kaitsevaldkonda, viies kokku andekad innovaatorid ja uute tehnoloogiate lõppkasutajad. Tapsemalt saad selle kohta lugeda siit.


Allikas: https://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/54923/

Liitu programmiga!