Kolm Tehnopol Startup Inkubaatori ettevõtet kaasasid märkimisväärse investeeringu

Tehnopol Startup Inkubaatori ettevõtted MySpotit, VITS ja Sentinel arendasid programmi jooksul välja põnevad tehnoloogilised lahendused ja jõudsid investorvalmiduseni. 

26. veebruaril lõpetasid Tehnopoli kasvuprogrammi kolm edukat idufirmat: deep fake’e ehk tehisintellekti poolt manipuleeritud videoid ja väärinfot tuvastav Sentinel, koosolekuruumide vahendusplatvorm MySpotit ning töötervishoiu ja -ohutuse platvorm ehk virtuaalne töökeskkonnaspetsialist VITS. Inkubatsiooniprogrammi eesmärk on pakkuda tugevate ideedega tehnoloogia iduettevõtetele hoogsat kasvuprogrammi, mis suurendab nende investorvalmidust ja eksportvõimekust. Lisaboonuseks on ühtse kogukonna hüved ja inspireeriv keskkond.

Tehnopol Startup Inkubaatori juhi Kadri Tammai sõnul ongi inkubaatori programm suunatud eelkõige nendele alustavatele startuppidele, kes otsivad kiiret arengut ja soovivad kaasata investeeringut. “Töötame väga varajase faasi startuppidega ning seetõttu aitame esmalt leida skaleeritava ärimudeli. Enamasti ei ole ettevõtte ülesehitamine sirgjooneline tee eduni – seal on mitmeid keerdkäike ning kogenud mentorite abiga on oluliselt kergem karisid vältida ja areneda tasemeni, kus sinusse ei usu mitte ainult perekond, sõbrad ja inkubaator vaid ka investorid. Täna on mul suur rõõm näha, kuidas kolmest ettevõttest on saanud oma valdkonna olulised tegijad,” lisas Tammai.

Sentineli juhi Johannes Tammekändi sõnul on infosõda oht demokraatiale, avalikule korrale ja majanduslikule stabiilsusele. Selle eesmärk on lõhestada demokraatiaid sisemiselt. 2019. aastal ulatusid väärinfost tulenevad kahjud 78 miljardi dollarini. „Meie loodud deepfake’e ja väärinfot tuvastav tehisintellekti platvorm on äratanud väga suurt huvi. Mitmed riiklikud institutsioonid on huvitatud kaastööst selle arendamisel. On fakt, et ilma Tehnopol Startup Inkubaatorita oleks võtnud siia jõudmine palju kauem aega. Inkubaatori programm on olnud suureks abiks alustavale iduettevõttele,“ lisas Tammekänd.

MySpotit kaasasutaja Hardi Kinnas tõi välja, et kolmandiku oma eluajast viibivad inimesed tööl ja omakorda sellest kuni 30% koosolekutel: “Levinud on suhtumine, et koosolekud on ajaraiskamine, ometi pole suudetud paremat juhtimismeetodit välja mõelda. MySpotit on astunud esimesed sammud ning loonud mugava ja kiire platvormi põnevate nõupidamisruumide broneerimiseks – see aitab koosolekute keskkonda vahetada ja tekkinud rutiini murda.” Hetkel tegutseb ettevõte Eesti ja Läti turul ning plaanib siseneda teistele Euroopa turgudele. Kinnase sõnul on see alles algus, sest valmimas on arendused, mis aitavad koosolekuid ette valmistada, osalejaid kutsuda, nende tähelepanu hoida ja ka kaasatust mõõta. “Tehnopoli Startup Inkubaator on olnud meile heaks kasvulavaks ja MySpotiti mentor, Raido Pikkar, aitas nii arendustegevuse planeerimisel kui investeeringute kaasamisel fookust hoida,” tõi Kinnas välja.

VITS virtuaalse töökeskkonnasptesialisti Jaanika Jelistratovi sõnul peavad kõik ettevõtted vastama töötervishoiu ja tööohutuse nõuetele. Ühelt poolt on see büroklaatlik ja tüütu tegevus, teisalt kaitseb see tööandjaid trahvide ja kohtukaasuste eest. “Tänapäeval pannakse rohkem rõhku paberite koostamisele, mitte töökeskkonna parandamisele. VITS vähendab bürokraatiale kuluvat aega ja tagab nõuetekohased dokumendid. Nii on ettevõttel rohkem aega viibida tegelikus töökeskkonnas ja tegeleda riskide vähendamisega,” ütles Jelistratov. “Lähiaja eesmärk on muuta süsteem virtuaalseks assistendiks, kes hakkab nõustama ettevõtteid, töötervishoidu ja -ohutuse parendamisel,” selgitas Jelistratov inkubatsiooniprogrammi lõpetamist ning lisas, et Tehnopol Startup Inkubaator oli toeks nii vaimselt kui ka füüsiliselt – mentori abil keskenduti õigetele asjadele ja mõeldi õiges suunas, säästes sellega nii aega kui raha.

Tehnopol Startup Inkubaator loob alustavatele tehnoloogiaettevõtetele turvalise kasvukeskkonna. Osalev ettevõte saab 10 000 euro väärtuses ekspertnõu Eesti ja Euroopa parimatelt mentoritelt, eesmärgiga leida alginvesteering või jõuda eksportturgudele. Tehnopol Startup Inkubaator on osa Baltimaade suurima Teaduspargi Tehnopol terviklikust tugiteenusest. Teaduspargi Tehnopol eesmärk on aidata kaasa maailmatasemel tehnoloogiaettevõtete tekkele ja kasvule Eestis ning toetada nende laienemist välisturgudele, pakkudes lahendusi ärikinnisvarast kuni vajaduspõhiste äriarendusteenusteni.

Liitu programmiga!