Idulugu: SoFutu X Tehnopol Startup Inkubaator

Lisaks Startup Kiirendile viime aastaringselt läbi mitmeid erikiirendeid, üheks neist on Filmi- ja multimeediakiirendi. Kui sul on huvi selle valdkonna vastu, loe kiirendi kohta lähemalt siit ja saada meile oma taotlus hiljemalt 6. oktoobriks.

Üks idufirma, mis on praegu Filmi- ja multimeediakiirendi esimeses voorus, on SoFutu. SoFutu keskendub tarkvaraarendusele ja nõustamisele. Idufirma asutajad on Julio Naya ja Federico Winer Argentiinast ning Vittorio Allegra Itaaliast. Julio on tarkvarainsener, kellel on üle 15 aasta kogemust erinevate pankade ja telekommunikatsiooniettevõtete projektidega. Federicol on 20 aastat kogemust projekti- ja ärijuhtimises. Nende esimene toode, VisioTag, on kiireim videomärgistaja, mis kahekordistab redigeerimiskiirust spordi, meedia ja sisuloojate jaoks.

Kõik kolm asutajat tutvustasid oma idufirmat põhjalikumalt.

Kuidas sündis idee luua oma startup?

„Usume, et ettevõtlus on tee nii professionaalseks kui ka isiklikuks arenguks. Äri loomine tundus loomulik samm, et arendada ja levitada VisioTagi globaalselt, kasutades ära digitaalseid platvorme nagu Apple ja Microsoft. Federico on olnud Eesti e-resident peaaegu kümme aastat, mis tegi ettevõtte asutamise ja käivitamise sujuvaks ja tõhusaks, sobides ideaalselt meie äri eesmärkidega.“

Mis on seni olnud suurim väljakutse/ebaõnnestumine ja suurim võit?

„Meie kaks suurimat saavutust on olnud Tehnopoli kiirendiprogrammi pääsemine, mis aitas meie protsesse optimeerida, ning meie tarkvara MVP arendamine nelja nädalaga, leides esimesed kaks klienti kõigest 90 päevaga. Suurim väljakutse on olnud tarkvaraplatvormidega seotud toimingute ja bürokraatia haldamine.“

Mis eristab teie idufirmat konkurentidest?

„Usume kindlalt paindlikusse arendusse ilma tarbetute komplikatsioonideta. Keskendume täpselt sellele, mis on vajalik, õigel ajal ja kõrgeimate standarditega.“

Miks just Filmi- ja Multimeediakiirendi?

„Sisuloojate valdkonnas toimub revolutsioon, mida toidavad uued sotsiaalmeedia kanalid ja voogedastustrendid. Kasutajad veedavad üle maailma keskmiselt 6-7 tundi päevas internetis – 2-3 tundi videovoogedastuse platvormidel nagu Netflix ja YouTube, ning 1-2 tundi muusika- või helivoogedastuse teenustes –, mis suurendab nõudlust uuenduslike lahenduste järele. Nägime seda oma töös meedia- ja filmitööstuse tarkvaraprojektidega.

Nähes võimalust Eestis, võtsime eesmärgiks pakkuda toodet, mis vastab tegelike kasutajate, eriti sisuloojate, vajadustele, kes veedavad lugematuid tunde materjali märgistamisel ja haldamisel – väljakutse, mis on kasvanud koos nooremate vaatajate voogesitustarbimise tõusuga, kes kulutavad päevas 4-5 tundi videosisu vaatamisele.“

Kus näete oma startupi 1 aasta pärast? Ja kus 5 aasta pärast?

„Aasta pärast loodame, et rakendus on konsolideeritud uutel tarkvaraplatvormidel ning saame kindlustada B-seeria investeeringu, et täiustada VisioTagi. Juba näeme väljakutseid, millega seisavad silmitsi telekanalid ja sotsiaalmeedia sisuloojad ning tahame aidata neid videomaterjali ja metainfo haldamisel. Viie aasta pärast soovime olla ülemaailmne liider video arhiveerimise ja märgistamise alal.“

Kes on järgmine Eesti ükssarvik?

„Osalesime Latitude59-l, ühel Euroopa parimal tehnoloogia konverentsil ja meile avaldasid muljet ettevõtted nagu AskToSell, Migrevention, Siffi ja KOOS. Kuid usume, et SoFutu koos VisioTagiga saab järgmiseks Eesti ükssarvikuks!“

Milliseid raamatuid/podcaste/väljaandeid ja oma valdkonna tegijaid jälgite ning soovitaksite ka teistele alustavatele iduettevõtjatele?

„Soovitame Walter Isaacsoni kirjutatud elulugusid Elon Muskist ja Steve Jobsist – need näitavad ettevõtluse tõuse ja mõõnu, alates idufirmadest kuni suurkorporatsioonideni. Veel üks suurepärane raamat on Pavlo Phitidise “Sweat, Scale, Sell”, mis pakub selgeid ja väärtuslikke teadmisi.“

Kui istuksite laua taga Elon Muski, Mark Zuckerbergi ja Jeff Bezosega, siis mida neilt küsiksite?

„Küsiksime neilt, mida nad VisioTagi puhul paremaks muudaksid. Oleme alati avatud ettepanekutele, kuidas teha maailma parim videomärgistaja veelgi paremaks.“


Liitu Filmi- ja multimeediakiirendiga, kui soovid edendada tehnoloogiapõhiseid ideid filmitööstuses. Filmi- ja multimeediakiirendi keskendub peamiselt multimeediale, virtuaal- ja liitreaalsusele ning nendega seotud valdkondadele ja toetab selle sektori idufirmasid. Loe lähemalt ja kandideeri!

Tehnopol Startup Inkubaatori Filmi- ja multimeediakiirendi tegevust rahastab Euroopa Liit.

Liitu programmiga!

"*" indicates required fields

Mis on nende rollid?
Milliseid keeli te räägite?*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

"*" indicates required fields

"*" indicates required fields

"*" indicates required fields

"*" indicates required fields