Idulugu: Rexplorer X Tehnopol Startup Inkubaator
Tehnopoli AI kiirendis osaleb Rexplorer, kes tegeleb hoonetele päikeseparkide projekteerimise automatiseerimisega. Hiljuti osales idufirma ka Tehnopoli AI töötoas, kus saadi oma pilootprojekti elluviimiseks 24 000 eurot. Saame nendega lähemalt tuttavaks!
Rexploreri asutaja ja tegevjuht Hendrik Hundt jõudis tehnoloogiat ja taastuvenergiat ühendava startupi ideeni tänu varasemale tööle riiklike keskkonna andmebaaside projektijuhina. Rexploreri lahendus kasutab 3D mudeldamist, mis muudab päikesepaneelide paigaldamise lihtsamaks nii koduomanikele kui ka äripindadele. Selleks arvutab süsteem ühe klikiga välja taastuvenergia üleminekust tuleneva rahalise säästu ja aitab energiafirmadel kiirendada projektide väljaehitust 3-4 korda.
Ettevõtte tegemisi tutvustab lähemalt Hendrik, Rexploreri asutaja ja tegevjuht.
Kuidas sündis idee luua oma startup?
Rexploreri esialgne käivitav jõud pärineb taastuvenergia ettevõttest Sunly AS, kui kolm aastat tagasi alustasime esimese projektiga luua kiire IT-lahendus päikese- ja tuuleenergia arendusprojektide planeerimiseks. Sellest sündis Rexploreri esimene toode, mis ühendas kuni 100 erinevat kaardikihti, mille abil sai väga kiiresti kaardistada Eestis jm Baltikumis sobivad arendusalad. Täna on meie toode keskendunud hoonete ning linnakeskkonna päikeseenergia lahenduste automatiseerimisele ning oleme jõudnud punkti, kus skaleerime Rexplorerit Euroopa turgudele.
Mis on seni olnud suurim väljakutse/ebaõnnestumine ja suurim võit?
Idufirma arendamine on nagu pidev Ameerika mägedel sõitmine ja õnnestumisi ning ebaõnnestumisi on palju. Oleme tänu tugevale tootele jõudnud paljude Eesti kasutajateni ja see on kindlasti suur võit, igaüks saab täna app.rexplorer.ee/explore lehel oma kodule, kontorile või laohoonele tasuta päikesepargi mudeldada. Palju väljakutseid on veel ees ootamas seoses suurtel turgudel läbilöömisega.
Mis eristab teie idufirmat konkurentidest?
Meie nutikus on 3D mudelis ja täiesti automaatses tarkvaras. Hoiame fookust just päikeseenergia projektide eelkvalifitseerimisel ning ei lähe konkureerima juba väga tugevat turupositsiooni omavate CAD tüüpi tarkvaradega.
Miks just Tehnopol Startup Inkubaator ja AI kiirendi?
AI kiirendi programm on paindlik ning aitab meil väga kiiresti katsetada. Täna on AI mudelite areng ülikiire ja investeeringute mahud ekstreemsed… et iduettevõttena selles karusellis läbi lüüa, siis tulebki olla paindlik!
Kus näete oma startupi 1 aasta pärast? Ja kus 5 aasta pärast?
Keskendume täna Euroopas Saksamaa jt Kesk-Euroopa turgudele ning soovime seal kanda kinnitada. 5 aastaga muutub maailmas väga palju ning näeme enda toodet tulevikus olulise tükina taastuvenergiale üle minekul linnades laiemalt.
Kes on järgmine Eesti ükssarvik?
Kindlasti on selleks mõni rohetehnoloogia start-up!
Milliseid raamatuid/podcaste/väljaandeid ja oma valdkonna tegijaid jälgite ning soovitaksite ka teistele alustavatele iduettevõtjatele?
Jälgige LinkedInis Eesti investeerimisfondide asutajaid ja lugege sifted.eu uudiseid.
Kui istuksite laua taga Elon Muski, Mark Zuckerbergi ja Jeff Bezosega, siis mida neilt küsiksite?
Millal te Eestisse kolite?
Tehnopol Startup Inkubaatori idulugude sari tutvustab põhiprogrammis ja erikiirendites osalevaid ettevõtteid, kelle kasvus näeme tugevat potentsiaali ja kelle ettevõtmistel tasub silma peal hoida. Kõik idulugude sarja lood leiad siit.