Idulugu: DriveX X Tehnopol Startup Inkubaator

DriveX osaleb Tehnopoli AI kiirendis ja hiljuti saatis neid edu ka AI töötoas – ettevõte sai 58 000 eurot oma AI-põhise pilootprojekti ellu viimiseks. Uurisime, millega startup tegeleb ja millised on nende tulevikuplaanid.

DriveX pakub tehisintellektil põhinevat sõidukite inspekteerimise tarkvara – pildistamislahendus annab usaldusväärse ülevaate sõiduki visuaalsest seisukorrast. Hetkel kasutavad nende toodet põhiliselt kindlustusettevõtted, sealhulgas näiteks Vienna Insurance Group ja ERGO. Transpordiamet kasutab DriveX’i tarkvara sõidukite digitaalseks registreerimiseks.

Ettevõtte asutajad on Rauno Sigur (CEO), Kentti Koppel (CTO) ja Valter Läll (CPO). Raunol on üle 10 aasta äriarendus- ja müügikogemust. Varem töötas ta Cleveronis, arendades ärisuhteid miljardikorporatsioonidega Euroopas ja Aasias. Enne DriveX’i töötas Kentti 7 aastat tarkvaraarendaja ja arhitektina Eesti juhtivas tarkvaraarenduse ettevõttes Net Group. Valteril on 8 aastat kogemust ettevõtete süsteemide ja tarkvara analüüsimisel. Ta on analüütiku rolli täitnud RIKis, Swedbankis ja samuti ka Net Groupis.

DriveX’i tegemisi tutvustasid tegevjuht Rauno Sigur ja turundusjuht Frederika Frey.

Kuidas sündis idee luua oma startup?

Kõik algas sellest, kui Rauno, Kentti ja Valter töötasid Cleveronis ning Net Groupis. Rauno sai kutse osaleda Porsche Open Innovation häkatonil, kuhu ta otsustas minna kätt proovima. Kuna kirg autotööstuse vastu oli suur ja ka esimesed autorendifirmad kinnitasid probleemi tõsidust, tehti järgmine loogiline samm.

Mis on seni olnud suurim väljakutse/ebaõnnestumine ja suurim võit? 

Kuna sõidukite seisukorra kontrollimise probleem on niivõrd lai ning autosid on maailmas üle ühe miljardi, siis on kulunud päris palju ressursse sellele, et leida just parim alguskoht ja kliendigrupp. Suurim võit on kindlasti oskus kiiresti ning kvaliteetselt probleeme valideerida.

Mis eristab teie idufirmat konkurentidest?

Võrreldes konkurentidega on meie toode vaieldamatult kõige paindlikum ning lihtsam kasutusele võtta. Eesti idufirmad on oma DNA-lt nupukamad ja panevad kapitali enda kasuks mitu korda paremini tööle. Oleme ehitanud väga hea toote väikese Sparta-stiilis tiimiga ja suudame konkureerida ettevõtetega, kes on omal ajal kaasanud meist mitmeid kordi rohkem riskikapitali.

Miks just Tehnopol Startup Inkubaator/AI kiirendi?

Osaleme Tehnopoli AI kiirendis eelkõige mentorluse pärast. Saame konsulteerida oma ala spetsialistidega, teiste asutajatega ning näiteks ka intellektuaalse vara ekspertidega.

Kus näete oma startupi 1 aasta pärast? Ja kus 5 aasta pärast?

Aastaga jõuame vähemalt kümnele uuele välisturule, saades ligipääsu umbes miljardile inimesele, kes meie teenuseid võiks vajada. Viie aasta pärast on DriveX sõidukite seisukorra fikseerimise standard, vähendades ebaausust ning raiskamist üle maailma!

Kes on järgmine Eesti ükssarvik?

Esimene õige vastus on muidugi DriveX. Aga hoiame pöialt liikuvustehnoloogia ettevõtetele, nagu näiteks Skeleton Technologies, Stargate Hydrogen ja teised.

Milliseid raamatuid/podcaste/väljaandeid ja oma valdkonna tegijaid jälgite ning soovitaksite ka teistele alustavatele iduettevõtjatele?

Y Combinator – ilmselt maailma kõige kuulsam kiirendi, kes on teinud tasuta kättesaadavaks väga palju head materjali ja sisendit. Teiseks, vanad head klassikud nagu „The Mom Test“, mis õpetab ärilisi probleeme kiiresti tuvastama ja valideerima. Muidu on suur oht saada viisakat, sõbralikku ja mitte-midagi-ütlevat tagasisidet ja oma äriga rappa joosta.

Kui istuksite laua taga Elon Muski, Mark Zuckerbergi ja Jeff Bezosega, siis mida neilt küsiksite?

Elon Muskilt: Miks kõik lahedad ettevõtted „X” tähte oma nimes kasutavad?

Mark Zuckerbergilt: Teie Facebook Marketplace’i sõidukite müügikuulutuste pildid ja seisukorra kirjeldus võiks ka ju ausamad olla, või mis?

Jeff Bezoselt: Kuidas teie kosmoseraketi Blue Origin pardale tasuta pilet saada?

Tehnopol Startup Inkubaatori idulugude sari tutvustab põhiprogrammis ja erikiirendites osalevaid ettevõtteid, kelle kasvus näeme tugevat potentsiaali ja kelle ettevõtmistel tasub silma peal hoida. Kõik idulugude sarja lood leiad siit.

Liitu programmiga!