Idulugu: Augmental X Tehnopol Startup Inkubaator
Ka sel hooajal jätkame menuka idulugude sarjaga, kus tutvustame Tehnopol Startup Inkubaatori idufirmasid. Lisaks inkubaatori põhiprogrammi idudele, saame sel hooajal lähemalt tuttavaks ka nende startuppidega, kes osalevad meie erikiirendites.
Otsa teeb lahti Tehnopoli AI kiirendis osalev Augmental. Lisaks on Augmental osa võtnud ka tervisetehnoloogiate teaduskiirendist, kus nende mentoriks oli Tehnopoli äriarendusjuht Martin Goroško. Ettevõtte tegemistest rääkisid lähemalt asutajad Elli Valla ja Gert Kanter.
Augmental keskendub AI-põhise tarkvara loomisele, mis on suunatud füsioteraapia raviteekonna dokumenteerimisele ja visualiseerimisele. Gertil on doktorikraad arvutiteaduses ning tal on tugev taust nii tarkvaraarendajana kui ka tarkvaraarenduse tiimijuhina. Elli, kelle taust on füüsikas ja matemaatikas, omandab praegu doktorikraadi AI-alases arvutiteaduses. Mõlemad asutajad on kogenud ettevõtjad.
Kuidas sündis idee luua oma startup?
Mõte oma startup luua tekkis ühisest arutelust, kuidas panustada oma oskustega füsioteraapia valdkonda, eriti arvestades mõlema asutaja isiklikke kogemusi spordivigastustega.
Mis on seni olnud suurim väljakutse/ebaõnnestumine ja suurim võit?
Suurimaks väljakutseks on olnud meditsiinitarkvara arendamine ja turule toomine erinevate regulatsioonide raames. Samas on füsioterapeutide poolt saadud positiivne tagasiside meie idee kohta meile suureks tunnustuseks.
Mis eristab teie startuppi konkurentidest?
Meie toode ei nõua eraldi riistvara – piisab nutitelefoni kaamerast. Lisaks on meie progressimõõtmise süsteem paindlik ning ei sõltu harjutuste ega vigastuste tüübist.
Miks just Tehnopol Startup Inkubaator/AI kiirendi?
Valisime Tehnopol Startup Inkubaatori/AI kiirendi, kuna nad pakuvad tuge masinõppel põhinevate toodete arendamisel. Meie toode tugineb peamiselt masinnägemise ja -õppe algoritmidele liikumise tuvastamiseks ja analüüsiks.
Kus näete oma startupi 1 aasta pärast? Ja kus 5 aasta pärast?
Aasta pärast näeme end kui ettevõtet, mis on lansseerinud toimiva toote, millel on sadu fännidest kliente Eestis. 5 aasta pärast soovime olla globaalsed füsioteraapia innovaatorid.
Kes on järgmine Eesti ükssarvik?
Eestil on palju talenti ja arvukalt innukaid idufirmasid, seega on keeruline ennustada järgmist suurtegijat.
Milliseid raamatuid/podcaste/väljaandeid ja oma valdkonna tegijaid jälgite ning soovitaksite ka teistele alustavatele iduettevõtjatele?
Soovitame Y Combinatori blogi, nt võib alustada Paul Grahami esseedest. LinkedInist on Kalev Kaarna (Superangel) postitused väärtust pakkunud. Raamatusoovitusi on palju, aga mis kohe pähe tulevad: April Dunfordi “Obviously Awesome” ja James Cleari “Atomic Habits”. AI-alaselt on Yann Le Cun ja Andrew Ng (Twitter/X jt kanalid) mõlemad teoreetilise ja praktilise taustaga spetsialistid, kelle jagatud materjal on tehniline ja ajakohane.
Kui istuksite laua taga Elon Muski, Mark Zuckerbergi ja Jeff Bezosega, siis mida neilt küsiksite?
Mis on parim nõuanne, mida saanud olete? Aga halvim? Mis on teie kõige suurem kahetsus?
Kui sinu iduettevõte soovib samuti oma protsessidesse kaasata tehisintellekti, siis ootame sind kandideerima AI kiirendisse. Kandideerimine kestab kuni 30. septembrini. Täpsem info ja kandideerimine siin!