Idufirma WiseClean arendab platvormi, mis sarnaneb Boltile, aga kust saab tellida korteri koristust

Iduettevõtte WiseClean asutaja ja Tehnopol Startup Inkubaatori Ida-Virumaa kasvuprogrammis osaleja Vlad Belopolsky koos oma partneri Peter Zaševiga mitte ainult ei muuda koristusteenuseid kättesaadavaks igale tallinlasele, vaid nad aitavad ka sõja eest põgenenud ukrainlastel raha teenida.

Nagu paljud iduettevõtted, sündis ka WiseClean hetkel, mil sai selgeks, et korteripuhastuse teenuste tellimine pole kuigi lihtne. Vlad, kes seda teha püüdis, sattus ahastusse, kui taipas, kui keeruline see protsess tegelikult on.

„Kas palutakse esitada tellimus kaks nädalat ette või pole firmal võimalust tulla korterit koristama kliendile sobival ajal või võetakse sobiva aja eest lisatasu või pakutakse esmalt isegi töötaja külastust, et jämedalt öeldes hinnata rasva paksust pliidil ja seejärel teha hinnapakkumine. See pole hea, mõtlesin ma, analüüsisin turgu, leidsin mõttekaaslasi ja lõin rakenduse, mille eesmärk on võimalikult palju puhastusteenuste tellimist lihtsustada,” rääkis Vlad.

WiseCleani platvorm sarnaneb Boltile, aga selle asemel, et tellida pitsat või taksot, saad paari klikiga tellida hoopis korteri koristuse.

Platvormi kasutamine on väga mugav: tuleb alla laadida rakendus, teha telefoninumbri abil verifikatsioon ning seejärel teha vaid paar klikki, et valida sobiv päev ja kellaaeg (puhastuse saab tellida kaks päeva ette), saada teada hind ja tasuda teenuse eest, seejärel kasuta oma aega, kuidas soovid, kuna võitsid just paar tundi, mis kuluks muidu korteri koristamisele.

WiseCleani hinnad ei sõltu korteri ruutmeetritest, vaid ainult tubade ja vannitubade arvust. Minimaalne koristustasu (ühetoalise vannitoaga korteri eest) on 39 eurot. Püsiklientidele pakutakse allahindlusi.

„Meie hinnakujundus on läbipaistev, kliendile on tellimuse vormistamise käigus koheselt näha hind ning puhastuse paketi saab ise „kokku panna”, lisades põhipuhastusse eraldi valikud – näiteks akende, mikrolaineahjude, pliidi, külmkapi puhastamise jne. Tellimuse vormistamise lõppedes väljastatakse kliendile lõpparve, mille ta tasub koheselt,“ rääkis Vlad.

WiseCleani peamised kasutajad on eraisikud. Oluline on see, et WiseClean ei tegele hooletusse jäetud korteritega, pakkudes vaid hoolduskoristusteenust.

Hoolimata sellest, et WiseClean teeb koostööd sõltumatute töövõtjatega, on nad kõik kontrollitud ja koolitatud, lisaks kontrollib platvorm puhastuse kvaliteeti. Vlad selgitas, et kõik WiseCleani platvormi kaudu tehtavad tööd on kindlustatud, nii et kliendid ei pea muretsema juhusliku varakahju pärast.

Rakendus on töötanud alates oktoobrist ja viie kuu jooksul on WiseCleani platvormil konto loonud üle 700 kasutaja ning koristajad teevad nädalas umbes 15 koristust.

„Meie kuukäive on üle 3000 euro,” ütles Vlad. „Nagu iga idufirma, täiustame oma toodet pidevalt, umbes kord kahe nädala jooksul avaldame uue värskenduse, mis sisaldab täiustusi jms. Kasvame iga nädal keskmiselt 20% nii tulude kui ka tellimuste arvu osas.“

Seni teenindab WiseClean vaid pealinlasi, kuid lähiajal on plaanis laieneda ka Tartusse ja võib-olla ka Narva. „Meie eesmärk on jõuda aasta lõpuks 20 000 eurose käibeni ja valmistuda suurtele turgudele sisenemiseks. Järgmine väljakutse on Lissaboni ja Barcelona turud. See on juba järgmisel aastal,” jagas Vlad ettevõtte plaane.

Huvitv fakt: WiseCleani töötajad liiguvad enamasti ühistranspordiga.

„Inventari anname välja mugavas ratastel kotis. Meie idee on, et koristaja saaks hakkama ka ilma autota. Esiteks vähendame sel viisil oma süsiniku jalajälge ja teiseks minimeerime barjääri neile, kes tööle asuvad. Erinevalt teistest platvormidest ei vaja koristaja meiega koostööd alustamiseks mingeid tehnilisi vahendeid,” ütles Vlad.

Veel üks WiseCleani omadus: enam kui 80% töötajatest on Ukraina kodanikud. „See on üks ideedest, miks ma selle idufirma üldse käivitasin: sotsiaalne vastutus, sõjast mõjutatud inimeste abistamine, nii et aitame neil saada korralikku lisatulu. See ei tähenda, et teised meil töötada ei saaks, loomulikult saavad, meil pole piiranguid, aga tänu sellele, mil moel me oma värbamiskuulutusi jagame, tulevad meie juurde valdavalt inimesed Ukrainast,“ rääkis Vlad.

Platvormi käivitamisel oli üks peamisi väljakutseid keelebarjäär kliendi ja koristaja vahel. Sellele leiti lahendus – protsess ehitati üles nii, et koristaja tööülesanne ei sisaldaks kliendiga suhtlemist. „Kõik tellimused vormistatakse meie rakenduse kaudu ning kõik tellimuse üksikasjad ja omadused arutatakse läbi meie tehnilise toega eesti või inglise keeles. Koristaja keskendub ainult puhastamisele,“ tõi Vlad näiteks. See lähenemine tõesti toimib ja kliendid on sellega rahul. Küll aga on väga tervitatav, kui koristajad räägivad eesti ja muid keeli.

Nagu eespool mainitud, liitus platvormi asutaja Vlad Belopolskyga tema sõber ja Riia Stockholmi Majanduskooli professor Peter Zašev.

“Peter sai meie esimeseks investoriks ja lisaks meile kahele on meie iduettevõttes ka konsultantide tiim. Plaanime meeskonda laiendada, valmistada toode ja tehnoloogia ette eskaleerimiseks ja suurtele turgudele sisenemiseks. Selleks kogume nüüd erainvestoritelt ja fondidelt investeeringuid ning oleme esimesed tehingud juba lõpetanud,“ sõnas Vlad.

WiseClean osaleb Tehnopol Startup Inkubaatori kasvuprogrammis. „Esitasime Tehnopolile avalduse, läbisime intervjuu. Meie valik Tehnopoli kasuks langes ennekõike mentorite – Aleksei Kolesnikovi ja Lev Dolgatševi – tõttu, kuid programm tervikuna on väga kasulik ja informatiivne,“ kirjeldas Vlad nende teekonda inkubaatorisse.

WiseCleani plaanib jõuda 100 tellimuseni kuus ja seejärel 100 tellimuseni nädalas. „Oleme keskendunud kasvule,“ kirjeldas platvormi asutaja praeguseid väljakutseid.

Startup Inkubaatori kasvuprogramm Narvas on rahastatud Ida-Viru maakonna ettevõtluse ning inimeste tööalaste oskuste mitmekesistamise toetusmeetmest.

Liitu programmiga!